O festiwalu

Czym jest UFO Open Stage?

Unikatowy Festiwal Offowy (UFO) jest pierwszym tego typu wydarzeniem w Polsce. Idea przedsięwzięcia narodziła się 13 lat temu w głowach dwojga licealistów Batorego – Mai Olszewskiej i Mateusza Pastewki. Minęła ponad dekada i festiwal stał się imprezą profesjonalną i coraz bardziej popularną. Obecnie niemal każde warszawskie liceum ma swój festiwal uczniowski, choć pierwszy i jak dotąd największy powstał  w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Batorego.

Pomysł jest prosty – przez dwa dni budynek liceum staje się przestrzenią koncertową, wystawową, a także, co nie mniej ważne – gastronomiczną. Co to oznacza? Dwie sceny dla fanów różnych brzmień, wystawy dla zmęczonych skakaniem pod nimi i kawiarenki dla spragnionych.

Festiwal ma charakter otwarty, każdy może się do niego zgłosić. Etap przesłuchań zapewnia najwyższą jakość późniejszych koncertów. Dzięki różnorodności muzyki każdy znajdzie coś dla siebie, od refleksyjnego słuchania poezji śpiewanej po pogo na auli.

UFO to nie tylko muzyka. Sceny festiwalu widziały już tańce, przedstawienia i projekcje filmowe, a korytarze różnorodne wystawy, więc każda forma artystycznego wyrazu jest tu mile widziana. Nie pozostaje więc nic innego, niż się zgłosić.

UFO Open Stage jest najwyższej jakości artystyczną rozrywką. Dlatego też zarezerwuj sobie jeden z lutowych wieczorów i zabierz znajomych na najlepszy uczniowski festiwal. Żyrandole jak co roku czekają.

Trzynasta edycja UFO odbędzie się 12-13 kwietnia 2018 roku